PMEZ, Champions League a Pohár NBC

Mezinárodní kuželkářská organizace WNBA organizuje mimo jiné i klubové soutěže. Těmi nejprestižnějšími jsou Champions League a Pohár NBC. Do Champions League se kvalifikují vítězové ligových soutěží členských zemí a po splnění kritérií i družstva z Poháru NBC. Pohár NBC je určen pro vítěze Národních pohárů, v případě ČR pro vítěze Poháru ČKA. Předchůdcem Champions League, ostatně tak jako ve většině sportů, byl Pohár mistrů evropských zemí. Ve všech třech evropských soutěžích je do análů nesmazatelně (no někdy k tomu stačí pouhé Delete) vyryta i kolínská stopa.

Pohár mistrů evropských zemí

Po zisku titulu Mistr Československa v roce 1974 se kolínské ženské družstvo v roce 1975 účastní skupiny PMEZ v Drážďanech. Zde končí na 3. místě za družstvy z Rumunska a Maďarska, čímž končí i svou účast v poháru, protože jsou na prvním nepostupovém místě. Na další pohárovou účast čeká Kolín 28 let.

II. ročník Poháru NBC

se v roce 2003 konal v Sarajevu a Sokol Kolín se po překvapivém úspěchu žen i mužů v Poháru ČKA tohoto podujatí po strastiplné cestě na Balkán zúčastnil. Pro mezinárodně nezkušené kolínské hráčky a hráče to byla zajímavá škola do budoucna. Družstvo žen skončilo na 8. místě, muži o příčku níže, tedy na 9. fleku.

Sestava a výkony žen: Moravcová Michaela 505, Soukenková Jaroslava 476, Dejdová Zdeňka 490, Kohoutová Vlasta 510, Moravcová Magda 499, Slavíková Markéta + Honzíková Lenka 477. Celkový výkon: 2957.

Sestava a výkony mužů: Němec Jiří 546, Priesol Vlado 526, Kohout Josef 526, Lauer Jindřich 514, Braun Daniel + Švehla Pavel 482, Pelák Jan 538. Celový výkon: 3132.

Svým výkonem a umístěním se družstvo žen kvalifikovalo do

Champions League

kde v 1. kole narazilo. Los  ženám Sokola Kolín přidělil jeden z tehdejších nejlepších klubových celků světa - rumunský CS Romgaz Targu Mures - jehož hráčky nezlákala ani slovutná německá bundesliga. Po pravdě řečeno sponzor rumunského celku v té době chřestil kvalitnější měnou než je německé Euro. I přes předvedenou kvalitní hru na rumunské i domácí (kutnohorské) kuželně náš celek nedokázal ani jednou zvítězit a tím pádem jeho cesta pohárovou Evropou skončila.